Mikrotik

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شرکت میکروتیک در سال 1996 در کشور لتونی تاسیس شد. محصول اصلی این شرکت سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که به عنوان Mikrotik Router OS شناخته می شود که بر روی روتر بوردهای این شرکت نصب می گردد. دستگاه های این برند به طور کلی به دو دسته مسیریاب (دارای قابلیت وای فای یا بدون وای فای) و تجهیزات رادیو (که روتر هم هستند) تقسیم می گردند.

dfd

برخی از مسیریاب های معروف میکروتیک:

∗ Core Router CCR1036-12G-4S-EM ( جهت استفاده در شبکه های بزرگ)

∗Router 1100 AH X2 ( جهت استفاده در شبکه های متوسط)

∗ RB 750 ( جهت استفاده در شبکه های کوچک)

∗ RB 751( مشابه RB750 ولی دارای برد داخلی وای فای)

برخی از رادیوهای معروف شرکت میکروتیک:

∗Metal Radio: این رادیو دارای توان بالا می باشد و در صورت استفاده از آنتن مناسب حداکثر در مسافت 20 الی 25 کیلومتر قابل استفاده است. این تجهیز برای برقراری ارتباطات Point to Point در مسافت های طولانی مناسب می باشد.

∗ Radio QRT: این رادیو به همراه آنتن باکس 23dBi تولید شده و برای مسافت های بلند (حداکثر تا 10KM) مناسب بوده. این رادیو دارای زاویه تابش باز است و برای ارتباط Point to Multi Point قابل استفاده می باشد.

∗Radio SXT : این رادیو با آنتن باکس 13dBi ارایه می گردد و برای مسافت های کوتاه بسیار مناسب می باشد. دارای زاویه تابش نسبتا باز است و برای ارتباط Point to Multi Point نیز کاربرد دارد.

∗Radio Groove : این رادیو دارای توان متوسط است و در صورت استفاده از آنتن مناسب حداکثر در مسافت 10 الی 15 کیلومتر قابل استفاده می باشد. این تجهیز برای برقراری ارتباطات Point to Point کاربرد دارد.

یکی از ویژگی های اصلی محصولات کمپانی میکروتیک این است که دارای قابلیت های متنوعی روتینگ، ارتباطی و امنیتی تجمیع شده در یک برد هستند.

از قابلیت های این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مسیریابی (Routing)
  • دیوارآتش (Firewall)
  • ارتباط بی سیم (Wireless)
  • پروتکل پیکربندی پویای میزبان (DHCP Server)
  • برگردان نشانی شبکه (Nat)
  • مدیریت کاربران (User Management)
  • تعادل رسانی بارگذاری (Load Balancing)
  • شبکه خصوصی مجازی (VPN)

شایان ذکر است که تجهیزات میکروتیک بدلیل قیمت بسیار مناسب، کیفیت نسبتا خوب و همچنین تجمیع قابلیت های مختلف در یک محصول بسیار طرفدار دارند. همچنین دسترسی به منابع و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی میکروتیک در کشورمان بسیار راحت و آسان است.

تیم متخصص دپارتمان پاد شرکت پردیس اطلاع رسان سپهر با دارا بودن مدارک بین المللی میکروتیک بیش از 10 سال سابقه کار با تجهیزات این برند را دارند و تاکنون از این تجهیزات برای ارایه سرویس های ارتباطی مختلف به بیش از 300 مشترک سازمانی استفاده نموده اند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.