جداسازی اینترنت از شبکه داخلی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

راهکار جداسازی اینترنت از شبکه داخلی 

 

 1

 

 

اینترنت امن برای سازمان ها

امروزه بخش مهمی از کسب و کار سازمانها وابسته به شبکه های سازمانی و نرم افزارهای نصب شده تحت شبکه‎های داخلی است که این شبکه ها در اکثر مواقع دربردارنده اطلاعات محرمانه و حیاتی سازمان‎ها می‎باشند، بنابراین حفظ و پایداری شبکه های داخلی و امنیت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از سوی دیگر استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی و ارتباطی بسیار ضروری بوده و غیرقابل چشم پوشی است. بدیهی است که با وجود همه فایروالها و نرم افزارهای امنیتی باز هم بیم آن می رود که تهدیدات امنیتی و نفوذگران توانمند و مغرض بتوانند تمامی موانع را شکسته و به شبکه داخلی سازمانها نفوذ کنند و نسبت به سرقت و یا تخریب اطلاعات حیاتی اقدام نمایند.

در این میان، حمله های سایبری اخیر باعث تشدید نگرانی ها در خصوص استفاده همزمان از اینترنت و شبکه داخلی در شبکه های سازمانها گردید و حتی در برخی سازمانها به ناچار ارتباطات اینترنتی برای مدتی قطع و یا به شدت محدود شد. اما بدیهی است که نیاز به دسترسی به اینترنت برای سازمانها حیاتی بوده و قطع آن برای همیشه امکانپذیر نیست. بنابراین نه می توان اینترنت را کنار گذاشت نه اینکه شبکه داخلی سازمان و اطلاعات مربوط به آن را با مخاطره رو به رو نمود.

حال پاد برای برطرف نمودن این مشکل دست به کار شده دو راهکار، یکی به صورت نرم افزاری و دیگری به صورت سخت افزاری ارایه نموده است که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

نرم افزار جداسازی اینترنت پردیس:

 

 2

نسخه نرم افزاری سامانه جداسازی اینترنت پاد یکی از کارآمدترین و متفاوت ترین روش ها در این زمینه می باشد.

برای استفاده از این محصول، تنها کافی است نرم افزار را نصب و اجرا نمایید که تمامی این مراحل به ساده ترین روش ممکن انجام می پذیرد. پس از اجرای برنامه شما تصویری از یک ماشین مجازی خواهید داشت که از طریق یک تونل نرم افزاری امن به اینترنت متصل شده است با این تفاوت که استفاده از منابع سخت افزاری یک سرور گران قیمت، از مبانع اضافی و بلاستفاده ی سیستم درخواست کننده استفاده می نماید که نه تنها باعث کاهش چشمگیر هزینه می شود بلکه امکان دسترسی غیر مجاز به سیستم مجازی را به صفر می رساند.

در این روش اینترنت و شبکه داخلی سازمان با استفاده از یک تونل نرم افزاری امن با ضریب امنیت بالا که اطلاعات در آن رمزگذاری می شوند جدا شده و امنیت شبکه داخلی سازمان و دسترسی به اینترنتی آسان را تضمین می نماید.

3

نکته قابل توجه آنکه امکان هیچ گونه ارتباطی بین ماشین مجازی و سیستم اصلی وجود ندارد و سیستم مجازی به طور کلی از شبکه سازمان ایزوله شده است.

امروزه شبکه های کامپیوتری بیش از پیش دستخوش تغییر و تحول هستند و هر روز شاهد معماری ها و طراحی جدیدی هستیم تا آنجا که ده ها معماری و صدها روش برای پیاده سازی شبکه های کامپیوتری به کارگرفته می شود که ممکن است بسیاری از آنها با یکدیگر سازگار نباشند و یا مکان تغییر در آنها دشوار و یا غیر ممکن باشد و از طرف دیگر این شبکه های کامپیوتری پل ارتباطی و یا حاوی اطلاعات بسیار مهم و حساسی باشند که برای محافظت از آنها به بیش از یک نرم افزار نیاز داشته باشید.

4

پاد در این محصول تمامی این دغدغه را برطرف نموده و محصولی برای حفاظت تمام عیار و از شبکه داخلی شما ایجاد نموده است. در این روش همه چیز به طور کلی ایزوله شده و تنها کافی است بدون هیچ تغییری در شبکه خود گجت سخت افزاری را با یک کابل USB به سیستم خود وصل کنید و برنامه دسترسی به گجت را اجرا نمایید. سپس تصویر ماشین مجازی برای شما به نمایش درخواهد آمد، حال وقت آن است که شما تصمیم بگیرید که  برای اتصال به اینترنت چه گزینه­ای را انتخاب کنید. در این روش شما به روشی می توانید به اینترنت امن متصل شوید و یکی از گزینه های شبکه کابلی، شبکه بیسیم و یا تونل امن و رمزگذاری شده را انتخاب نمایید و علاوه برآن سیستم مدیریت فایل و در صورت تمایل درگاه ایزوله USB برای شما در نظر گرفته شده است.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.